ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
kemi kaluar ne www.ofm-albanian.tk` BYE BYE [ D H G ]


Share | 
 

 Futbolli/Football

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Sat Aug 01, 2009 11:42 am

Liverpooli mund ta transferojë Villan

Pas shitjes së Xabi Alonsos, Liverpooli do të tentojë transferimin e sulmuesit të Valencias, David Villa.
Alonso ka kërkuar largimin drejt gjigantit spanjoll Real Madrid, derisa sipas spekulimeve të fundit, transferimi mund të ndodhë gjatë kësaj jave.

“The Sun” shkruan se me paratë e grumbulluara, trajneri Rafael Benitez do të bëjë një ofertë për Villan, i cili kërkohet thuajse nga të gjitha skuadrat e mëdha evropiane.

Los Che ka refuzuar ofertat Barcelonës dhe Real Madridit për spanjollin, mirëpo Benitez beson se mund ta joshë Villan drejt Anfield.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Tue Aug 04, 2009 3:03 am

IBRA: MESSI ËSHTË SI TË LUASH NË PLAYSTATION
I pyetur se cfarë mendon për bashkëlojtarin e tij, Lionel Messin, Ibrahimovic tha: 'Fantastik. Messi është një lojtar si të luash në Playstation, realisht PlayStation ishte i bërë nga ai!

'Si i bën ato që i bën unë nuk e di, por ai është unik dhe fantastik.'

Ibrahimovic është shumë i lumtur pas kalimit të tij në Barcelona. Ai për El Mundo Deportivo tha: 'Kam nënshkruar për një skuadër fituese. E dini cka mendoj? Cdo ditë duhet të jesh në formën më të mirë.'

'Kur luan me një klub si Barca, cdo lojë rivalët do të japin 200% vetëm pse po luajnë kundër Barcas. Rivalët tonë donë të luajnë si ndeshjen më të rëndësishme të jetës së tyre kundër Barcelonas, ne i motivojmë kundërshtarët për këtë duhet të jesh i përgatitur në maksimum.'


'Nuk ka vend për relaksim, ne jemi fituesit dhe duhet ta vërtetojmë këtë në cdo ndeshje. Është fantastike kjo gjë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://llapi-forum.tk
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Tue Aug 04, 2009 3:04 am

CANA: SUNDERLAND, KLUB AMBICIOZ
Pasi është prezantuar zyrtarisht te klubi i ri, Lorik Cana i ka treguar arsyet pse e zgjodhi Sunderlandin, përkundër faktit se për shërbimet e tij pati interesim nga Hamburg, Liverpool e Arsenal.

“Kur pata thënë se do të largohesha, pata thënë se do ta zgjidhja destinacionin më të mirë të mundshëm. Sunderland nuk është njëri nga katër klubet më të mira në Angli, por është klub me histori të gjatë, ambicioz dhe i qëndrueshëm”, theksoi përfaqësuesi shqiptar për të përditshmen franceze Provence.

Në deklaratën e tij si futbollist i ri i Sunderland, Cana të enjten kishte deklaruar se është lider i lindur dhe se dëshiron ta udhëheqë klubin anglez, njëjtë siç bëri me Marseillen në Francë. Sido që të jetë, ai ka thënë se klubi dhe populli marsejez do t’i mbesin gjithmonë në zemër.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://llapi-forum.tk
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Tue Aug 04, 2009 3:05 am

MAN UNITED NË KËRKIM TË DAVID SILVAS
Mediat britanike spekulojnë se Manchester Unitedi do të bëjë ofertë për anësorin e Valencias, David Silva.

Mesfushori spanjoll ka qenë pjesë e spekulimeve gjatë gjithë këtij afati kalimtar, ndërsa Los Che do të detyrohen të shesin ndonjërin nga yjet e skuadrës, edhe pse deri më tani i kanë refuzuar ofertat për David Villan dhe David Silvan.

“News of the World” shkruan se Djajtë e Kuq do të provojnë transferimin e Silvas, ndërsa oferta e tyre pritet të jetë 29 milionë euro, duke pasur parasysh edhe konkurrencën që ofron Liverpooli, që është po ashtu i interesuar për shërbimet e spanjollit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Tue Aug 04, 2009 12:28 pm

Aquilani pranon kushtet e Liverpoolit?

Mesfushori i Romës, Alberto Aquilani, raportohet se tashmë ka arritur pajtim për kushtet personale me ekipin e Liverpoolit dhe pritet të transferohet në Ligën Premier.
Sky Sport Italia shkruan se Aquilani është pajtuar të nënshkruajë marrëveshje katërvjeçare, të vlefshme 3.5 milionë funte në sezon.

Roma ka dashur të shesë Aquilanin në disa raste gjatë kësaj vere, muajin e kaluar Luciano Spalletti tha se klubi do t’i dëgjojë ofertat të cilat i përshtaten lojtarit dhe klubit, dhe duket se tash kjo vërtet do të ndodhë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Tue Aug 04, 2009 3:07 pm

Tottenham nuk heq dorë nga Huntelaar
Sipas mediave angleze, Tottenhami është i gatshëm për të angazhuar sulmuesin holandez të Real Madridit, Klaas Jan Huntelaar.

Harry Redknapp nuk heq dorë nga përpjekja për të angazhuar Klaas Jan Huntelaar, i cili pritet të largohet nga klubi spanjoll këtë verë.

Darent Bent është në prag të kalimit në Sunderland, ndërsa Redknapp kërkon blerës edhe për Roman Pavlychenkon me qëllim që ta zvogëlojë konkurrencën në sulm.

Rusi është në radar të disa ekipeve, si Stuttgart, Roma dhe Besiktas. Pas angazhimit të Peter Crouch, trajneri ka në disponim edhe Jermaine Defoe dhe Robbie Keane.

Por Redknapp dëshiron të sjellë edhe Huntelaar, i cili muajin e kaluar refuzoi të kalojë në Stutgart. Por në konkurrencë për holandezin janë edhe Arsenal dhe Milan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Tue Aug 04, 2009 5:37 pm

Voronin shpreson t’i ndihmojë Liverpoolit

Sulmuesi ukrainas Andriy Voronin është i bindur se ai do të ketë një ndikim të madh në Liverpool në sezonin e ardhshëm.
Voronin kaloi një sezon si i huazuar te Hertha Berlini, ku ishte një prej më të spikaturve në ekip, ndërsa për sezonin e ri është rikthyer te të kuqtë.

“Kam biseduar me Rafa Benitez para se të rikthehem se ai më tha se duhet të punoj shumë për të siguruar vend në formacionin e parë. Nuk kam frikë nga konkurrenca që kam këtu. Përgatitem për të luftuar për vend në ekipin e parë dhe nuk planifikoj të qëndroj në stol”, ka thënë Voronin.

“Doja të qëndroja te Hertha, nuk ka mëdyshje në këtë. Isha shumë i zhgënjyer, pasi dhashë më të mirën nga vetja. Por shpresoj të kem një sezon të shkëlqyeshëm edhe në Liverpool”, ka shtuar ukrainasi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Tue Aug 04, 2009 6:51 pm

Milani ka gati ofertën për Fabregas

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka kërkuar nga drejtuesit e skuadrës që ta transferojnë mesfushorin e Arsenalit, Cesc Fabregas.
Sipas “Tuttosport”, zëvendëspresidenti Adriano Galliani ka marrë pohimin nga Berlusconi që të bëjë ofertë për spanjollin, ndërkohë që trajneri i Topçinjve, Arsene Wenger, ka premtuar se do t’ia shesë Fabregasin Milanit.

Po i njëjti burim pohon se Milani do t’i ofrojë Arsenalit 35 milionë euro për shërbimet e lojtarit, ndërsa Fabregasit do t’i ofrohet kontratë pesëvjeçare me pagë prej katër milionë eurosh për sezon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Tue Aug 04, 2009 7:37 pm

Zyrtare Real Madrid blen mesfushorin e Liverpool Fc Xabi Alonso per 30 milion funte por ende nuk dihet se sa vjecare do te jet kontrata e tij
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mentor
Antarë 40%
Antarë 40%
avatar

Posts : 106
Join date : 14/07/2009
Age : 21
Location : Podujeva

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Fri Aug 07, 2009 2:15 pm

zyrtare Milan transferon Huntelaar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Fri Aug 07, 2009 3:21 pm

Europa League As Roma do te luaj kundet Kosice
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lummi
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 313
Join date : 10/07/2009
Age : 22
Location : Podujeva

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Sat Aug 08, 2009 5:06 pm

Pirlo: Qëndrova në Milan për të fituar
Mesfushori i Milanit, Andrea Pirlo, thotë se ai ka refuzuar mundësinë për t’iu bashkuar Chelseat dhe ka vendosur të qëndrojë në San Siro pasi këtë vit rosonerët kanë ekip më të mirë për të fituar.
Italiani ishte në prag të kalimit në Chelsea, ku do të ribashkohej me ish-trajnerin e tij Carlo Ancelotti, por Milani refuzoi ofertën bluve.

“Kam qenë i qetë gjatë gjithë situatës. Agjenti im vazhdimisht më ka informuar dhe e dija se kishte ofertë nga Chelsea. Por unë dëshirova të qëndroj në Milan. Kurrë nuk kam kërkuar të largohem”, ka thënë Pirlo.

“Unë dua të fitoj. Të fitoj dhe këto nuk janë vetëm fjalë. Jam i bindur se mundemi të fitojmë. Kam qëndruar këtu pasi kemi një ekip i cili mund të luftojë në të gjitha frontet dhe jo vetëm në Itali”, ka shtuar italiani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Sun Aug 09, 2009 11:19 am

Leiva: Do ta shfrytëzoj largimin e Alonsos
Mesfushori i Liverpoolit, Lucas Leiva, është i gatshëm ta shfrytëzojë largimin e Xabi Alonsos dhe të përfshihet në ekipin e parë.

Leiva, i cili arriti para dy vitesh nga Gremio, nuk ka pasur shumë hapësirë në Liverpool dhe shpesh ka qenë në plan të dytë te Benitez. Edhe krahas arritjes së mesfushorit italian Alberto Aquilani, Leiva shpreson se largimi i Alonsos do të thotë edhe minutash më i madh për të.

“Unë gjithmonë kam qenë i gatshëm dhe tash kur Xabi u largua, shpresoj se do të ketë më shumë mundësi për mua. Në stërvitje punoj me ngulm, duke u përpjekur të fitoj vend në ekip”, ka thënë Leiva.

“Ndjehem mirë dhe shpresoj se do të kem një sezon të mirë. Dua të luaj çdo të diel, por jam i vetëdijshëm se Liverpooli ka një përbërje të madhe. Duhet vetëm të pres dhe ta respektoj çdo vendim të trajnerit”, ka shtuar braziliani.


Por sipas mendimit tem apet ky smun mu kan ne ekipin e 1 se per qata e ka ble Rafa , Aquilanin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Tue Aug 11, 2009 11:50 am

Hysi mposhtet 5-2 kunder Prishtines ne super kupen e kosoves
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ardi-blakqori
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 54
Join date : 10/07/2009
Age : 24
Location : podujeva
Hobi Hobi : hacker

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Wed Aug 12, 2009 4:00 pm

boll keq volla :S e shit ish ka loja Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Wed Aug 12, 2009 9:46 pm

Shqiperia deklasoi Cipron 6-1
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Fri Aug 14, 2009 2:32 am

RIBERY=€30M + SNEIJDER + ROBBEN
Real Madridi vazhdon të jetë i interesuar për shërbimet e superyllit francez Franck Ribery.

Njoftohet se Los Blancos planifikojnë t’i ofrojnë Bayern Munichut 30 milionë euro dhe shërbimet e dyshes Wesley Sneijder dhe Arjen Robben, për ta transferuar Riberyn në Santiago Bernabeu.

Edhe pse drejtuesit e Bayernit vazhdojnë të pohojnë që lojtari i tyre nuk është në shitje, duke kërkuar një shumë të madhe parash, megjithatë Los Blancos nuk heqin dorë nga objektivi i tyre.

Trajneri i Realit, Manuel Pellegrini, ka thënë se dy holandezët janë pjesë e planeve të tij, mirëpo Florentino Perez dëshiron një skuadër superyjesh, dhe Ribery është një i tillë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Fri Aug 14, 2009 11:50 am

Aquilani: Riise më bindi për Liverpoolin

Nënshkrimi i ri i Liverpoolit, Alberto Aquilani, thotë se bashkë-lojtari i tij te Roma, John Arne Riise, i kishte thënë fjalë bindëse për t’u zhvendosur në Anfield.
“Jam mik me Riise dhe ai më ka folur shumë për Liverpoolin. Kam folur me atë edhe për fansat e shkëlqyeshëm dhe mezi pres të filloj. Kurrë nuk kam luajtur në Anfield, por kam dëgjuar shumë për atmosferën e veçantë”, ka thënë Aquilani.

“Rafa Benitez ishte faktor shumë i rëndësishëm që unë të vij këtu. Riise ka folur shumë mirë për të dhe tha se ai mund të më ndihmojë të zhvillohem si lojtar . Jam shumë krenar që ai më zgjodhi mua”, ka shtuar mes tjerash mesfushori italian.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Fri Aug 14, 2009 11:52 am

Hertha dëshiron të rikthejë Voronin

Hertha Berlin është duke ringjallur interesimin për sulmuesin e Liverpoolit, Andriy Voronin.
Lojtari i kombëtares së Ukrainës kaloi sezonin e kaluar si i huazuar nga Liverpooli në Hertha, ku pati një sukses të madh.

Sipas Daily Mail, Hertha sërish është e interesuar të nënshkruajë me Voronin edhe kësaj here si huazim, edhe pse Benitez ka shprehur dëshirën ta ketë atë në skuadër për sezonin e ri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Fri Aug 14, 2009 7:57 pm

krye sulmusi i Liverpool Fc Ferrnando Torres pasi qe e ka vazhduar nje her kontraten e ti per 4 vite sot e ka vazhduar edhe per 1 vit me shum dhe paguhet 110.000 funte ne jav.

edhe nje lajm nga liverpool:

mesfushori i cili u transferua nga roma ne Liverpool Aquilani sot eshte prezantuar me ekipin e liverpool ndersa ai nuk mund te luaj edhe 2 muaj per shkak te lendimit qe e ka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lummi
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 313
Join date : 10/07/2009
Age : 22
Location : Podujeva

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Sat Aug 15, 2009 12:23 pm

Beckham: Dua të kthehem te Milani

Mesfushori i LA Galaxy, David Beckham, beson se do të kthehet sërish te Milani, ku bëri disa paraqitje shumë të mira në sezonin e kaluar.
“Është e thjeshtë, dua të kthehem te Milani dhe Milani do të jetë i lumtur nëse unë kthehem”.

“Nuk ka proces të vërtetë bisedimesh, pasi që ende ka kohë. Tash po mendoj për Galaxy-n, pastaj (pas mbarimit të MLS-së) do të mendoj për gjëra tjera’, është shprehur mesfushori anglez për “Gazzetta dello Sport”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
iLiRiidD
Antarë 50%
Antarë 50%
avatar

Posts : 186
Join date : 08/08/2009

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Mon Aug 17, 2009 11:15 pm

lumz njeri paske shije per futboll #ok
_______________________________________________

Noraml qi ka qef me u kthy norale te ekipi ma i tropfeshem ne bot Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Tue Aug 18, 2009 10:20 am

Mascherano: Qëndrova për shkak të Benitez
Mesfushori Javier Mascherano thotë se ai ia ka dhënë besimin Liverpoolit dhe menaxherit Rafa Benitez.

“Barcelona ka kontaktuar agjentin tim për të parë një transferim të mundshëm. Por, gjithmonë kam qenë profesionist dhe kurrë nuk e kam lënë klubin të thatë, andaj nuk do ta bëja as këtë herë me Liverpoolin”, ka thënë Mascherano.

“Gjithmonë do ta vlerësoj faktin se Benitez më transferoi kur as Carlos Tevez e as mua nuk na jepej rasti në West Ham. Benitez është një person shumë serioz dhe shumë i qartë. Ai ka folur me mua dhe më ka thënë se isha lojtar kyç dhe se nuk mund ta braktisja klubin vetëm për arsye financiare”, ka shtuar argjentinasi.

Mascherano po ashtu ka shprehur optimizmin e tij se këtë sezon do të mund të ngrejë trofeun e Ligës Premier.

“Vitin e kaluar ishim aq afër për të qenë kampionë dhe do të kthehemi në garën për titull sërish”, ka thënë më tej Mascherano.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lummi
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 313
Join date : 10/07/2009
Age : 22
Location : Podujeva

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Wed Aug 19, 2009 6:49 pm

Pirlo i lumtur për moslargimin nga Milan
Andrea Pirlo ka pranuar që ish-trajneri i tij, aktualisht trajneri i Chelseat, Carlo Ancelotti, e ka ftuar t’i bashkëngjitet në Stamford Bridge, mirëpo ai është i lumtur që në fund vendosi të qëndronte te Milani.
“Kjo ishte një verë e çuditshme, me të gjitha spekulimet të cilat thuajse zyrtarisht më dërguan te Chelsea”.

“Mirëpo, në fund me klubin vendosëm me një marrëveshje të përbashkët se është më mirë të qëndroj”.

“Gjithçka filloi sezonin e kaluar si një shaka. Ai (Ancelotti) më tha t’i bashkëngjitëm te Chelsea, dhe njësoj ishte gjatë gjithë verës”.

“Nëse skuadra do të dëshironte të më shesë do të ishte një situatë krejt ndryshe, mirëpo unë kuptova se edhe dëshira e klubit është si e imja- të qëndroj këtu”, është shprehur mesfushori italian.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lummi
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 313
Join date : 10/07/2009
Age : 22
Location : Podujeva

MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   Wed Aug 19, 2009 6:50 pm

Pato: Milani dëshiron skudeton dhe LK
Sulmuesi i Milanit, Alexandre Pato, ka nënvizuar ambiciet e klubit për sezonin e ri, dhe beson se ekipi është mjaft i mirë për të fituar skudeton dhe Ligën e Kampionëve.
Një varg kritikësh kanë eliminuar Milanin nga favoritët për të fituar tituj këtë edicion, veçanërisht pas shitjes së Kaka, largimit të Carlo Ancelottit, dhe pensionimit të Paolo Maldinit nga futbolli aktiv.

“Duam të fitojmë gjithçka, që nga skudeto deri te Liga e Kampionëve. Fitorja kundër Juventusit në Berlusconi Trophy ishte vetëm fillimi. Ditët e para të para-sezonit ishin të vështira dhe isha i lodhur nga turneu në SHBA, por tash gjithçka është më mirë dhe dua të shënoj kundër Sienës (ndeshjen e parë të sezonit)”, ka thënë Pato për Milan Channel
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Futbolli/Football   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Futbolli/Football
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Forumi Argëtues :: Sporti-
Kërce tek: