Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortalKërkoRegjistrohuidentifikimi
kemi kaluar ne www.ofm-albanian.tk` BYE BYE [ D H G ]


 

 Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeFri Jul 10, 2009 4:59 pm

Haxhxhi - Shtylla e peste e Islamit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
Aidzz
Antar 10%
Antar 10%
Aidzz

Posts : 48
Join date : 10/07/2009
Age : 24
Location : Podujeve
Hobi Hobi : Football

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeFri Jul 10, 2009 5:08 pm

eshte mire te shkosh ne hagj eshte e detyrushme per te gjith njerit musliman
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.barafranca.com
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeSat Jul 11, 2009 6:24 pm

Osht e detyrushme per ata qe kan mundesi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeSat Jul 11, 2009 8:46 pm

haxhi kush ka mundesi eshte shum mir me shku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
leoneta
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
leoneta

Posts : 1018
Join date : 12/07/2009
Location : Podujeva

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: leoneta   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeMon Jul 13, 2009 3:14 pm

GATI SA NUK E SHITA FEN TIME PER 20 CENT


NJE IMAN I RI I NJE XHAMIJE UDHTONTE NGA FSHATI NE QYTET GJITHMON NJE DIT PAS DITESH IMANI HYRI NE AUTOBUS ME TE CILIN UDHTONTE QDO HER NJE DIT KUNDUKTERI I MIRRTE PARAT DHE HOGJA E PAGUAJTI NJE SHUM DHE PASTAJ KUNDUKTERI JA KTHEY SHUMEN MA TEPER TE PARAVE PASI QE U LARGUA HOGJA E VREJTI S EKISHTE NE DOR PARA TE TEPRUARA MENDOJ NE VETE DHE THA T'A KTHENET PA PRITMAS MENDOJ NE VET DHE THA KJO ESHT NJE SHUM E VOGEL PARASH E CILA NUK I HYN NE PUN ASKUJT DHE NUK DO TI MUNDSOJ ASGJE FIRMES PASTAJ NE VETE MEDNOJ DHE THA DO TE BLEJ NJE DHURAT MODESTE MIRPO KUR ERDHI KOHA IMANI QE TE ZBRISTE EDHE KUR U OFRU TE DERA E AUTOBUSIT E ZGJATI DOREN IA KTHEJ PARAT KUNDUKTERIT DUKE I THEN MERRNI KETO PARA JAN TUAJAT SEPSE MI KENI KTHYER TEPER KUR EPAGOVA BILETEN SHIQONI SE QFAR I THA KUNDUKTERI NUK TE DHASH PAAR TE TEPER QE U HABITA POR ME QELLIM TI DHASH QE TE SHOH SE NE TE VRTET A JE BESIMTAR I NDERSHEM NDAJ ZOTIT DHE IMAN I VERTET .ME TE ZBRITUR NGA AUTOBUSI IMANI FILLOJ TE QANTE ME TE MADHE IU MUSHEN SYT ME LOT DHE KEMBET JU LIGEN ZEMRA JU DOBSUA PASTAJ DUKE QAJTUR FILLOJ TE FLAS ME NGADAL DHE THA '''GATI SA NUK ESHITA FEN TIME PER 20 CENT''
Mbrapsht në krye Shko poshtë
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeMon Jul 13, 2009 3:16 pm

leoneta shkruajti:
GATI SA NUK E SHITA FEN TIME PER 20 CENT


NJE IMAN I RI I NJE XHAMIJE UDHTONTE NGA FSHATI NE QYTET GJITHMON NJE DIT PAS DITESH IMANI HYRI NE AUTOBUS ME TE CILIN UDHTONTE QDO HER NJE DIT KUNDUKTERI I MIRRTE PARAT DHE HOGJA E PAGUAJTI NJE SHUM DHE PASTAJ KUNDUKTERI JA KTHEY SHUMEN MA TEPER TE PARAVE PASI QE U LARGUA HOGJA E VREJTI S EKISHTE NE DOR PARA TE TEPRUARA MENDOJ NE VETE DHE THA T'A KTHENET PA PRITMAS MENDOJ NE VET DHE THA KJO ESHT NJE SHUM E VOGEL PARASH E CILA NUK I HYN NE PUN ASKUJT DHE NUK DO TI MUNDSOJ ASGJE FIRMES PASTAJ NE VETE MEDNOJ DHE THA DO TE BLEJ NJE DHURAT MODESTE MIRPO KUR ERDHI KOHA IMANI QE TE ZBRISTE EDHE KUR U OFRU TE DERA E AUTOBUSIT E ZGJATI DOREN IA KTHEJ PARAT KUNDUKTERIT DUKE I THEN MERRNI KETO PARA JAN TUAJAT SEPSE MI KENI KTHYER TEPER KUR EPAGOVA BILETEN SHIQONI SE QFAR I THA KUNDUKTERI NUK TE DHASH PAAR TE TEPER QE U HABITA POR ME QELLIM TI DHASH QE TE SHOH SE NE TE VRTET A JE BESIMTAR I NDERSHEM NDAJ ZOTIT DHE IMAN I VERTET .ME TE ZBRITUR NGA AUTOBUSI IMANI FILLOJ TE QANTE ME TE MADHE IU MUSHEN SYT ME LOT DHE KEMBET JU LIGEN ZEMRA JU DOBSUA PASTAJ DUKE QAJTUR FILLOJ TE FLAS ME NGADAL DHE THA '''GATI SA NUK ESHITA FEN TIME PER 20 CENT''

Shum histori e mir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
veranda
Fillestar
Fillestar
veranda

Posts : 23
Join date : 20/07/2009

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeTue Jul 21, 2009 3:48 pm

asht e detyrushme per gjdo mysliman te shkoj haxhxh per ata se kan mundesi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gent
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
gent

Posts : 1183
Join date : 16/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeFri Aug 07, 2009 3:13 pm

Haxh-xh do te thot:te vizituarit e QABES ne kohe te caktuar . Kete e ka obligim te bej qdo musliman e muslimane se paku nje here ne jete kush ka mundesi. Haxhi quhet ai qe e kreyn haxh-xhin. Rendesi e keti ibadeti trupor e shpirtror eshte e madhe . Ne te shihet vllazerimi i vertete islam dhe dashuria e vertete qe ka besimtari per ALL-LLAHUN xh.sh .Haxh-xin munde ta quajme edhe kongres-tubim i muslimave te mbare botes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeWed Aug 19, 2009 5:27 pm

qdo muslimoon ose muslimane me kry hagjin e ka per obligim se eshte mir po ju eshet broheni nga qdo e keqe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gent
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
gent

Posts : 1183
Join date : 16/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeWed Aug 19, 2009 5:48 pm

Nese ka mundesi se ALL-LLAHU xh.sh nuk e ka obligu kerke qka nuk ka mundesi me e ba qate veprim?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeWed Aug 19, 2009 6:43 pm

zoti ka than qe qdo vajz ose djem e ka per dety me kry ahgjin kta obligim e ka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gent
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
gent

Posts : 1183
Join date : 16/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeWed Aug 19, 2009 7:11 pm

ooo kush ka mundesi veq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeThu Aug 20, 2009 10:08 am

en kuran kshty thot s e ekom lezu une e qa po thu ti nuk e di se ka mundesi muslimani me kry hagjin por nese nuk ka deshir ajo eshte tjeter se mundsin nuk duhet me kqyr duhet me kry hagjin qe don me arrit diqka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gent
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
gent

Posts : 1183
Join date : 16/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeThu Aug 20, 2009 10:53 am

Nese ka mundesi {me fale po nese ki mundesi mi vete ni hoxhe ma mier eshte une falna ne xhamine ne ktu ne podujeve i fali 5 vaktet nese e ki driten e zemres xhaje 5 shtyllat e islamit edhe e xhane aty}?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeFri Aug 21, 2009 10:31 am

edhe une falna elexoj se prej veti si qes snja jo nesje okok pajtohna pe ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gent
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
gent

Posts : 1183
Join date : 16/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeFri Aug 21, 2009 11:21 am

Me fale po kto jene fjale te Zotit edhe nuk bne me i deformu?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeFri Aug 21, 2009 11:33 am

popo normal qe sbon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
special-toni
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
special-toni

Posts : 2264
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : Drenas
Hobi Hobi : http://gamezer.com/billiards/http://llhg-crew.sqweebs.com,

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 10:10 am

nuk ban me i deformu au sepse mer gjynahe te medha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.toni-chat.tk
Donistyle
V.I.P
V.I.P
Donistyle

Posts : 570
Join date : 18/09/2009
Location : N'krejt Kosoven
Hobi Hobi : Futbolli dhe noti

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeMon Sep 21, 2009 10:38 am

kush i ka kushtet gjithqysh duhet me e plotesu shtyllen e 5 te islamit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeSun Sep 27, 2009 1:43 pm

po valla qashty ooo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
special-toni
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
special-toni

Posts : 2264
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : Drenas
Hobi Hobi : http://gamezer.com/billiards/http://llhg-crew.sqweebs.com,

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeWed Sep 30, 2009 4:33 pm

une ma pas pas mundesi isha shku ne qabe po skam mundesi se se kisha la pa shku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.toni-chat.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeThu Oct 01, 2009 12:52 pm

edhe qashtu meriton skom mundesi

se me kon pas ishe shkuu

ma mir se me shku ne Haxhxh ska
Mbrapsht në krye Shko poshtë
special-toni
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
special-toni

Posts : 2264
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : Drenas
Hobi Hobi : http://gamezer.com/billiards/http://llhg-crew.sqweebs.com,

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeThu Oct 01, 2009 10:30 pm

po valla flor seriozisht ma kam qef njeher me shku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.toni-chat.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeSat Oct 03, 2009 8:53 am

op gjithkush ka deshir me shku ne at ven te shenjt per Muslimanet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
qipi-kaka
V.I.P
V.I.P
qipi-kaka

Posts : 95
Join date : 14/10/2009

Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitimeThu Oct 15, 2009 10:34 am

edhe une ka me shku po kur te plakna qatehere shkoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit   Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Haxhxhi - Shtylla e pestë e Islamit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Kultura Shqiptare :: Forumi Islam-
Kërce tek: