Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortalKërkoRegjistrohuidentifikimi
kemi kaluar ne www.ofm-albanian.tk` BYE BYE [ D H G ]


 

 Namazi - Shtylla e dytë e Islamit

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeFri Jul 10, 2009 4:55 pm

Namazi - Shtylla e dyte e Islamit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
Aidzz
Antar 10%
Antar 10%
Aidzz

Posts : 48
Join date : 10/07/2009
Age : 24
Location : Podujeve
Hobi Hobi : Football

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeFri Jul 10, 2009 4:57 pm

Plotsoni Shtyllat e Namazit Sepse Allahu ju Shperblen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.barafranca.com
Nitchee
Antar 10%
Antar 10%
Nitchee

Posts : 64
Join date : 10/07/2009
Age : 23
Location : Podujev

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeSat Jul 11, 2009 11:08 am

OP NE E DIM QE DUHET TE FALIM

ALLAHU-EKBER
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeSat Jul 11, 2009 11:19 am

un di te Falem po ju ? namazi eshte shum i rendesishem per Besimtaret Islam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
leoneta
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
leoneta

Posts : 1018
Join date : 12/07/2009
Location : Podujeva

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: leoneta   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeMon Jul 13, 2009 2:51 pm

musliami ka per detyr te kujdeset per 5 namazet e perditshme ,lenja e tyre esht e rende .namazi esht gjeja e par me te cilen robi jep llogari diten e kijametit ne qoft se namazi i tij esht ne rregull,dalin te gjitha punet e tij ne qoft se jo ateher jan pa vler te gjitha punet e tjera te tij .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nitchee
Antar 10%
Antar 10%
Nitchee

Posts : 64
Join date : 10/07/2009
Age : 23
Location : Podujev

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeSun Jul 19, 2009 10:33 pm

Muslimai duhet te fal 5 Vaktet


Faluni Allahu ju shproblen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.llapi-forum.tk
behar
Antar 10%
Antar 10%
behar

Posts : 64
Join date : 16/07/2009

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeWed Jul 22, 2009 5:14 pm

vallahi pa namaz ske ku shkojn en tetren dynja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gent
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
gent

Posts : 1183
Join date : 16/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeFri Aug 07, 2009 12:21 am

Namazi eshte nje prej shtyllave dhe kushteve baze te fese sone islame . Ne Kur'an permendet me teper se 100 vende . PEJGAMBERI a.s na porosit per namazin ku thot: "MESONI DHE UDHEZONI FEMIJEN TE FALNI NAMAZIN QYSHE NE MOSHEN 7 VJEQARE". Qabja-KIBLA shtepia e ALL-LLAHUT xh.sh eshte vende qe ofron rreth vetes shpirtat ftyrat e muslimanve te mbare botes. Te gjithe muslimanet dhe muslimanet e botes , ne kohen e namazit duhet te kthehen nga KIBLA(Qabja) e cila gjendet ne Meke. Po qe se jeni ne ndonje vende te huaj dhe nuk jemi te sigurte se ne cilin ane eshte KIBLA ,athere orientuhemi ne drejtimin qe na e merr mendja se munde te jete ajo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeWed Aug 19, 2009 5:26 pm

namazi eshte shpetim per ju
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gent
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
gent

Posts : 1183
Join date : 16/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeWed Aug 19, 2009 5:49 pm

Ne muejin e Ramazanit duhet me fale ma shume namaze se ka ma shume sevape?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeWed Aug 19, 2009 6:44 pm

po shum mir bile edhe en ramazan edhe ma mir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gent
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
gent

Posts : 1183
Join date : 16/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeWed Aug 19, 2009 7:25 pm

edhe mas Ramazanit duhet me i fale 5 vaktet jo veq ne Ramazane
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeThu Aug 20, 2009 12:36 am

po normal q e dueht me fal pa mar parasysh a ehste ramazan a qa eshte
edhe en at boten tjeter ne ren te par do te pyet per namzaz nese e ke ne regull namazin ne rregull do ti keshte gjitha ne rregull
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gent
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
gent

Posts : 1183
Join date : 16/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeThu Aug 20, 2009 10:38 am

Nese namazin nuk e ki ne rregull ahthere te prte xhehnemi?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeThu Aug 20, 2009 12:00 pm

po valla qashty eshte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
special-toni
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
special-toni

Posts : 2264
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : Drenas
Hobi Hobi : http://gamezer.com/billiards/http://llhg-crew.sqweebs.com,

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 10:11 am

une di te falem dhe kur kam qen me i ri jam falur gjithmon por tash nuk po muj veq kysmet nashta edhe tash falna
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.toni-chat.tk
gent
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
gent

Posts : 1183
Join date : 16/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 5:08 am

Filloja namazite qitash ne Ramazane edhe ne funde dele me ni fitim shume te madh sepse eshte koha me e mire per me u pendu edhe me u rikthy apet te Zoti jon ALL-LLAHU te udhzofte e ishalla don ALL-LLAHU xh.sh e te na i fale mekatet ty e mu e te xhithe muslimave pa marre parasyshe moshen ngjyren apo orixhinen sepse nuk ka njeri pa gabime!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeSun Sep 27, 2009 1:44 pm

a po faleni hiq ehehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeMon Sep 28, 2009 12:47 pm

wolla un jo edhe qaq shum ne xhuma po shkoi qishtu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeTue Sep 29, 2009 3:20 pm

ani shum mir flor qe po shkojshe en xhuma qashty flor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeTue Sep 29, 2009 5:00 pm

hehe flm donn

xhuman sbon pa e fal
Mbrapsht në krye Shko poshtë
special-toni
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
special-toni

Posts : 2264
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : Drenas
Hobi Hobi : http://gamezer.com/billiards/http://llhg-crew.sqweebs.com,

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeWed Sep 30, 2009 4:30 pm

valla une ja kam nis apet pe fali sabahun,dreken,dhe akshamin e ikindin e jacin hala sja kam nis
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.toni-chat.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeThu Oct 01, 2009 12:51 pm

shum mir meriton allahu ta boft kabull Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeThu Oct 01, 2009 12:51 pm

shum mir meriton allahu ta boft kabull Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
special-toni
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
special-toni

Posts : 2264
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : Drenas
Hobi Hobi : http://gamezer.com/billiards/http://llhg-crew.sqweebs.com,

Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitimeThu Oct 01, 2009 10:30 pm

faliminderit shum flor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.toni-chat.tk
Sponsored content
Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Empty
MesazhTitulli: Re: Namazi - Shtylla e dytë e Islamit   Namazi - Shtylla e dytë e Islamit Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Namazi - Shtylla e dytë e Islamit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Kultura Shqiptare :: Forumi Islam-
Kërce tek: