Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortalKërkoRegjistrohuidentifikimi
kemi kaluar ne www.ofm-albanian.tk` BYE BYE [ D H G ]


 

 Historia e Shqiperis

Shko poshtë 
AutoriMesazh
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

Historia e Shqiperis Empty
MesazhTitulli: Historia e Shqiperis   Historia e Shqiperis Icon_minitimeThu Jul 23, 2009 2:08 am

Ajo qe bashkon me shum shqiptaret dhe qdo komb tjeter,ajo qe eshte fillesa e qdo bashkesi eshte historia.Eshte ajo historia qe daton fillimet e gjuhes se tij,fillimet e kultures se tik,fillimet e ekzistences se tij qe i jep kuptim identitetit qe krijojm,karakterit dhe shum prej aspiratave te jetes sone.Shqiptaret nuk kan nje histori te mbushur me triumfe e mposhtje popujsh,nuk kemi nje histori superfuqish,megjithat ne kemi nje nder histori me te lashtat e rajonit tone.Gjurmet e paraardhesve tane i shohim tek peredint e lashta greke qe ata i gjeten ne kete truall,tek simbolet e shume mbreterive mesjetare europiane dhe qe sot jane pjes e tyre.Ndoshta fati deshi qe ne te mos kishim nje gjuhe shqipe te shkruar qe te trashgonim qe me pare historine tone po ama kemi goxha per te thene e per te treguar per veten tone neper shekuj.Ne ishim ketu,ne jemi akoma,...kjo esht historia e popullit tim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
behar
Antar 10%
Antar 10%
behar

Posts : 64
Join date : 16/07/2009

Historia e Shqiperis Empty
MesazhTitulli: Re: Historia e Shqiperis   Historia e Shqiperis Icon_minitimeThu Jul 23, 2009 10:58 pm

Me nis me fol per histori te popullit ton jet 1jav tu shkru
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Donistyle
V.I.P
V.I.P
Donistyle

Posts : 570
Join date : 18/09/2009
Location : N'krejt Kosoven
Hobi Hobi : Futbolli dhe noti

Historia e Shqiperis Empty
MesazhTitulli: Re: Historia e Shqiperis   Historia e Shqiperis Icon_minitimeSun Sep 20, 2009 5:12 pm

besa 2 jave
Mbrapsht në krye Shko poshtë
qipi-kaka
V.I.P
V.I.P
qipi-kaka

Posts : 95
Join date : 14/10/2009

Historia e Shqiperis Empty
MesazhTitulli: Re: Historia e Shqiperis   Historia e Shqiperis Icon_minitimeThu Oct 15, 2009 10:23 am

besa 3 jav
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Historia e Shqiperis Empty
MesazhTitulli: Re: Historia e Shqiperis   Historia e Shqiperis Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Historia e Shqiperis
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Kultura Shqiptare :: Historia Shqiptare-
Kërce tek: