Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortalKërkoRegjistrohuidentifikimi
kemi kaluar ne www.ofm-albanian.tk` BYE BYE [ D H G ]


 

 Thenje filozofike

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeFri Jul 10, 2009 1:49 am

Bej qe jeta jote te jete nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeFri Jul 10, 2009 1:49 am

Me mire te humbasesh nje çast te jetes sesa jeten ne nje çast.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeFri Jul 10, 2009 10:41 am

qikjo thenia e 2 ma e mir edhe qashtu o se ma mir o mu hup nje qast te jetes se sa me hup jeten nje qast sdi a pe kuptoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeFri Jul 10, 2009 11:26 pm

Jeta osht enderr enderroje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
leoneta
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
leoneta

Posts : 1018
Join date : 12/07/2009
Location : Podujeva

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: leoneta   Thenje filozofike Icon_minitimeMon Jul 13, 2009 11:29 pm

VETMIJA ESHT MA E MIR SE SHOQRIJA E KEQE NDRSA SHOQRIJA E MIR ESHT MA E MIR SE VETMIJA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeTue Jul 14, 2009 8:53 pm

Thuaje at qe ta thot zemra e jo at qe ta thot mendja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
lawdia
PrincesS
PrincesS
lawdia

Posts : 106
Join date : 21/07/2009

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeWed Jul 22, 2009 1:26 am

.. jeto jeten sa ski kriz se veq jetAaa sOO reprizzZ..?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeThu Jul 23, 2009 6:55 pm

Sendet mé té shtrejta né bot jan nderi dhe atdheu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Enndriti
V.I.P
V.I.P
Enndriti

Posts : 545
Join date : 04/08/2009
Location : Te TherrAt e ima

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeSun Aug 16, 2009 3:35 pm

Pasuria eshte si uji i kripur:sa me shume pi,aq me shume etje ke.(A.Schopenhauer)

Budalla nuk eshte ai qe nuk di,por ai qe kujton se i di te gjitha.(Sokrati)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeMon Aug 17, 2009 10:20 am

Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Enndriti
V.I.P
V.I.P
Enndriti

Posts : 545
Join date : 04/08/2009
Location : Te TherrAt e ima

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeMon Aug 17, 2009 10:52 pm

Koha është sikur shpata, nëse nuk e pret, të prenë

Në gjumë dhe në errësirë çdo gjë është e bukur.

Njerëzit që kafshojnë dorën e atij që i ushqen, zakonisht lëpijnë këpucët e atyre që i godasin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Enndriti
V.I.P
V.I.P
Enndriti

Posts : 545
Join date : 04/08/2009
Location : Te TherrAt e ima

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeMon Aug 17, 2009 11:00 pm

Teori eshte kur njeriu din gjithcka por asgje nuk funksionon. Praktike eshte kur gjithcka funksionon e kush s`e din perse.Te ne, teoria dhe praktika jane bashke - asgje nuk funksionon e askush nuk e din perse.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Enndriti
V.I.P
V.I.P
Enndriti

Posts : 545
Join date : 04/08/2009
Location : Te TherrAt e ima

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeMon Aug 17, 2009 11:05 pm

Nevojiten 3 sekonda te thuash: Te dua ty, 3 ore te sqarosh se c`deshe te thuash me ato fjale dhe e gjithe jeta te vertetosh ato 3 fjale.

Kush di te flas eshte i zoti per te bere te heshtin te gjite topat e botes

E pamundur ta kerkosh duke u menduar, e pamundur ta gjesh pa u menduar.

'Ato qe enderrojne gjate dites jane me ne dijeni te gjerave sesa ata qe enderrojne vetem gjate nates.''

Nje i mençur flet atehere, kur te gjithe ata qe flasin heshtin..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Enndriti
V.I.P
V.I.P
Enndriti

Posts : 545
Join date : 04/08/2009
Location : Te TherrAt e ima

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeMon Aug 17, 2009 11:06 pm

qe edhe nja mu kujtu:

hyp se te vrava zhdryp se te vrava heheheheheh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeTue Aug 18, 2009 10:34 am

Mendimi eshte gjithcka dhe gjithcka eshte mendim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
M4[x]beeTh
Antarë 50%
Antarë 50%
M4[x]beeTh

Posts : 439
Join date : 08/08/2009
Age : 27

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 1:21 pm

Jeto siku te vdesosh sot , meso sikur te jetosh pergjithmon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ilirid.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 3:38 pm

Njeriu éshté i mir, njrzit jané té ashpér
Mbrapsht në krye Shko poshtë
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 6:38 pm

Ne nuk jetojm per te pastruar por pastrojm per te jetuar.


Slogani i OJQ "Ekovizioni" nga Podujeva
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 7:54 pm

Kurat më të mira janë lëmosha dhe mëshira; njerinë e pret në ahiret ajo që bën në këtë jetë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
M4[x]beeTh
Antarë 50%
Antarë 50%
M4[x]beeTh

Posts : 439
Join date : 08/08/2009
Age : 27

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 9:16 pm

Jeta eshte vizatim ku nuk mund ta perdoresh gomen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ilirid.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeWed Aug 26, 2009 11:00 am

Budalla nuk eshte ai qe nuk di,por ai qe kujton se i di te gjitha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:00 pm

Rinia eshte e pakendeshme,sepse tek ajo nuk eshte e mundur ose nuk eshte e arsyeshme te jesh produktiv,ne cfaredo lloj kuptimi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
albi
Antarë 40%
Antarë 40%
albi

Posts : 162
Join date : 14/09/2009

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeWed Sep 16, 2009 9:46 pm

kur te gjith jon kunder teje ateher ti duhet te vesh me vehten tende
Mbrapsht në krye Shko poshtë
albi
Antarë 40%
Antarë 40%
albi

Posts : 162
Join date : 14/09/2009

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeWed Sep 16, 2009 9:47 pm

un te besoi por bes nuk te ze(sokrati)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 2:25 pm

Bota eshte ajo qe e shfaq veten ne pervojen e nje subjekti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Thenje filozofike Empty
MesazhTitulli: Re: Thenje filozofike   Thenje filozofike Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Thenje filozofike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Shkenca dhe Teknologjia :: Filozofia dhe Psikologjia-
Kërce tek: