Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortalKërkoRegjistrohuidentifikimi
kemi kaluar ne www.ofm-albanian.tk` BYE BYE [ D H G ]


 

 Stresi armiku i zemres

Shko poshtë 
AutoriMesazh
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeFri Jul 10, 2009 1:38 am

Një studim i ri pohon se stresi është shprehi e keqe që rrit rrezikun për paraqitjen e sulmit në zemër si edhe problemeve tjera kardiovaskulare.

Në studim janë analizuar ekspozimi ndaj stresit, karakteristikat trupore, konsumimi i alkoolit, pirja e duhanit, aktiviteti trupor dhe niveli i kolesterolit në gjak te 6.576 participantë.

Rezultatet kanë treguar se stresi rrit rrezikun për shfaqjen e sulmit në zemër për 50%, duhani për 41%, mungesa e aktivitetit trupor për 22%, ndërsa alkooli për 2%.

Duke u bazuar në këto rezultate, autorët e studimit kanë ardhur në përfundim se mënyra më e mirë për të pasur një zemër të shëndoshë është të luftohet stresi dhe shprehitë e këqija në mënyrë të kombinuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
Nitchee
Antar 10%
Antar 10%
Nitchee

Posts : 64
Join date : 10/07/2009
Age : 23
Location : Podujev

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeFri Jul 10, 2009 3:29 pm

po wolla Rrezik per Jete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.llapi-forum.tk
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeFri Jul 10, 2009 6:02 pm

Nese stresi arrin ne max at-her zemra ndalon Crying or Very sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
behar
Antar 10%
Antar 10%
behar

Posts : 64
Join date : 16/07/2009

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeThu Jul 23, 2009 11:52 pm

perqata sbon me kan i stresum eeeeeee te nalet zemra sikur ora e rrymes kur po e vidhim rrymen hahauauauaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
donaa
PrincesS
PrincesS
donaa

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeSat Aug 15, 2009 7:33 pm

po ta shkatroon jeten runu ahaha?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Enndriti
V.I.P
V.I.P
Enndriti

Posts : 545
Join date : 04/08/2009
Location : Te TherrAt e ima

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeSun Aug 16, 2009 3:11 pm

aiii mu zemra fillon me me rrah bash kur te stresohna se kshty nuk me rrah kurr!!! hahahahaah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
special-toni
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
special-toni

Posts : 2264
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : Drenas
Hobi Hobi : http://gamezer.com/billiards/http://llhg-crew.sqweebs.com,

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 9:46 am

une e kam keq se kur te kam me bere diqka kam shum stres dhe mundohna te qetsohem por nuk mundem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.toni-chat.tk
Best..E
Te Perjashtuar
Te Perjashtuar
Best..E

Posts : 478
Join date : 26/08/2009

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 10:01 am

kur t kom stres alvanosna
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Rinor Hyseni
Antarë 50%
Antarë 50%
Rinor Hyseni

Posts : 321
Join date : 26/08/2009
Age : 24
Location : Vushtrri
Hobi Hobi : Futbolli

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 12:47 pm

Yes shkruajti:
kur t kom stres alvanosna


valla nuk di pra veq une kurr ne jet teme nuk jom alivanos sdi psee Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Best..E
Te Perjashtuar
Te Perjashtuar
Best..E

Posts : 478
Join date : 26/08/2009

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 2:36 pm

une 2=3 her
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Rinor Hyseni
Antarë 50%
Antarë 50%
Rinor Hyseni

Posts : 321
Join date : 26/08/2009
Age : 24
Location : Vushtrri
Hobi Hobi : Futbolli

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 11:22 pm

Best..E shkruajti:
une 2=3 herper qa je alivonos
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Best..E
Te Perjashtuar
Te Perjashtuar
Best..E

Posts : 478
Join date : 26/08/2009

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 8:10 am

se maj men per mom.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
special-toni
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
special-toni

Posts : 2264
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : Drenas
Hobi Hobi : http://gamezer.com/billiards/http://llhg-crew.sqweebs.com,

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 11:25 pm

po edhe une gjith qishtu etnik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.toni-chat.tk
Arjanit Manchester United
V.I.P
V.I.P
Arjanit Manchester United

Posts : 613
Join date : 13/09/2009
Age : 29

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 5:47 pm

stresi runu se kurgju mos me ban ta shkurto ymrin nja 20 vjet nese nuk arrin deri ne maksimum

hahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Donistyle
V.I.P
V.I.P
Donistyle

Posts : 570
Join date : 18/09/2009
Location : N'krejt Kosoven
Hobi Hobi : Futbolli dhe noti

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeMon Sep 21, 2009 10:14 am

duhet sa ma pak me u stresu se atere osht keq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
qipi-kaka
V.I.P
V.I.P
qipi-kaka

Posts : 95
Join date : 14/10/2009

Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitimeWed Oct 14, 2009 9:54 pm

duhet mu ru me mos mu stresu shum se ashte shum keq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Stresi armiku i zemres Empty
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Stresi armiku i zemres Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Stresi armiku i zemres
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Shkenca dhe Teknologjia :: Mjeksia dhe Shëndeti-
Kërce tek: