Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortalKërkoRegjistrohuidentifikimi
kemi kaluar ne www.ofm-albanian.tk` BYE BYE [ D H G ]


 

 ShowBizi Ndërkombëtar

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeMon Jul 13, 2009 2:56 pm

Diskutoni gjithqka rreth ShowBizit Ndërkombëtar !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeMon Jul 13, 2009 2:58 pm

Lady Gaga : Nuk do të Martohem kurrë !

Lady Gaga ka deklaruar se asnjëherë nuk do të martohet.


OK, këtë po e thotë tani po kush e di se çfarë do të sjell e ardhmja, megjithatë autorja e hititë ‘Poker Face’ pohon se asnjëherë nuk do të mund të ‘rehatohet’ me ndonjë burrë (apo grua) sepse puna dhe karriera kanë përparësi mbi jetën e saj të dashurisë.

Madje të gjitha këto i deklaroi pavarësisht nga fakti se është në lidhje stabile me një biznesmen të njohur më nofkën Speedy.

“Një pjesë e imja do të donte që të qetësohet, por pjesa më e madhe nuk e di se kur do të ndodh kjo. Mendoj se dashuria dhe martesa nuk janë për mua.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeMon Jul 13, 2009 4:05 pm

LIL WAYNE NISET NË TURNE!
Ylli i muzikës rap, Lil Wayne në këtë verë niset për turne në Amerikën e Veriut me ritmin e këngëtarëve si Yo-Yo dhe Jeremiah, publikon New Musical Express.

Seria e koncerteve të përbashkëta të titulluara, “Young Money” do të më fillojë 27 Korrik në qytetin e Pensilvanisë, Skrenton dhe do të përfundojë në 23 Gusht në Dallas. Përveç tjerash, tre artistët do të performojnë edhe në vendet tjera si Washington, Atlanta, Los Angeles, Denver, Huston, Toronto dhe Montreal.

Në mesin e mysafirëve në turne do të jenë edhe yje të tjerë, si Soulja Boy dhe Drake.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Michael Jackson është vrarë   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeFri Jul 17, 2009 8:02 pm

William Brateon nga Drejtoria e Policisë në Los Angeles (LAPD) ka deklaruar se mbreti i muzikës pop trajtohet si i vrarë, përkatësisht se hetimet për vrasjen e Jackson janë të fokusuara tek mjeku personal i tij, Dr. Murray.

Sipas hetimeve, është konfirmuar se arsyeja kryesore për vdekjen e Michael Jackson ka qenë ilaçi Propofol, ndërsa një sasi e madhe e këtij ilaçi është gjendur në shtëpinë e tij. Sipas faqës së njohur TMZ, është konfirmuar se ekzistojnë një numër i madh i argumenteve të fuqishme të cilat udhëzojnë tek ky paragjykim, ndërsa mjeku i tij personal ka qenë personi që ia ka siguruar këtë ilaç.

Policia ka gjetur edhe një sasi të madhe të sedatvit Diprivan, i cili përdoret në spitale si anestezion i përgjithshëm. Avokatët e të dyshuarit nuk kanë dashur të komentojnë këtë deklarim të policisë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeSun Jul 19, 2009 1:39 am

Këngëtarja Britney Spears raportohet se nuk është duke i marrë fëmijët në turneun e saj në Rusi, pasi ka pranuar një sërë kërcimesh me vdekje.
Sipas The Sun, këngëtarja e muzikës pop do të shkelë në Rusi vetëm gjatë koncerteve në St Petersburg dhe Moskë gjatë javës së ardhshme, derisa do të qëndrojë në Finlandë, për shkak të emaileve kërcënuese që i janë dërguar.

Spears do të ribashkohet me djemtë Sean Preston, 30-vjeçar, dhe Jayden James, dyvjeçar, në London.

“Të dy fëmijët është dashur ta shoqërojnë Britneyn, por ajo ishte kundër marrjes së tyre, për shkak të kërcënimeve të vazhdueshme”, ka thënë zëdhënësi për turneun e këngëtares.

Dërguesi i emaileve për momentin mbetet i panjohur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeSun Jul 19, 2009 7:11 pm

Cooper Pelqen vajzat e qeshura...


Cooper pëlqen vajzat e qeshura
Aktori i filmit “He's Just Not That Into You”, Bradley Cooper, i cili së fundi u spekulua se kishte lidhje romantike me Jennifer Aniston dhe me Renee Zellweger, pëlqen femrat të cilat qeshin me të.
Cooper thotë se përveç që i dëshiron femrat të cilat e çmojnë shijen e tij për shaka, atij i pëlqejnë edhe femrat që e shtynë atë të qeshë.

“Femrat që janë komike janë tmerrësisht atraktive. Nuk duhet edhe të jetë shumë komike për të shijuar të qeshurën. Nuk ka asgjë më seksi se sa një femër e cila pëlqen të qeshë. Ata mendojnë se edhe unë jam komik”, ka thënë Cooper.

“Jam i joshur nga njerëzit të cilët dëshirojnë ta shijojnë jetën dhe janë të motivuar. Unë dua të jem i shtytur dhe të jem rreth njerëzve që më inspirojnë”, ka shtuar aktori.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nitchee
Antar 10%
Antar 10%
Nitchee

Posts : 64
Join date : 10/07/2009
Age : 23
Location : Podujev

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeSun Jul 19, 2009 10:38 pm

Vdiq Babi i Televiziont R.I.P
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.llapi-forum.tk
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeMon Jul 20, 2009 5:57 pm

Filmi i Michael Jackson

Një film i metrazhit të gjatë i bazur në jetën e mbretit të pop muzikës, Michael Jackson - duke përdorur kështu inçizime të më se 80 orë pregaditje për performimin në Londër pak para vdekjës së tij - është në punim e sipër.

Sipas një shkruesi të ditarit publik Variety, Mike Fleming, Sony Pictures Entertainment është duke negociuar me AEG Entertainment, e cila është marrë me inçizime në studio. Besohet se Sony do të paguaje rreth 50 milion dollarë për këto fragmente filmike.

Filmi do të përfshijë gjithashtu një version të videos hit, "Thriller"; të paparë ndonjëherë nga publiku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
lawdia
PrincesS
PrincesS
lawdia

Posts : 106
Join date : 21/07/2009

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeTue Jul 21, 2009 6:47 pm

Edhe në varr nuk e lënë të qetë mbretin e muzikës pop – Majkëll Xhekson. Në mënyrë sekrete trupi i të ndjerit Majkëll Xhekson është lëvizur dhe është vendosur në Motown, themeluesin privat Berry Gordy të Forest Lawn Memorial Park, në Hollywod Hills. Arkivoli është zhvendosur me urdhërin e familjes Xhekson, pasi adhuruesit filluan [...]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeThu Jul 23, 2009 1:26 pm

Jackson ka edhe një fëmijë të katërt?

Michael Jackson spekulohet se ka edhe një fëmijë të katërt, të cilit i ishte dhënë një karrige në rendin e parë në ceremonialin përkujtimor për këngëtarin e ndjerë, më herët gjatë këtij muaji.
Omer Bhatti, një vallëzues 25-vjeçar nga Norvegjia, mendohet se është djalë i këngëtarit rezultat i një nate kënaqësie të tij në vitin 1984.

Michael, i cili ndërroi jetë muajin e kaluar, thuhet se i ka kallëzuar një miku në vitin 2004 se ai ishte baba i tij. Omer tash raportohet se kërkon të bëjë testet e ADN-së për të kuptuar nëse ai është djalë i Mbretit të Popit.

Nëna e Omer, Pia, ka punuar për Michael, për të cilin ka punuar edhe burri i saj, dhe babai ‘aktual’ i Omer, Riz.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeThu Jul 23, 2009 9:36 pm

50 CENT, I ELIMINON TATUAZHET!

Ylli i muzikës rap, i cili është duke ndërtuar edhe karrierë filmike, ka vendosur që ti heq tatuazhet e tij, duke ia mundësuar vetes që më pak kohë të humbas në zhveshtore dhe në makijazh.


Curtis Jackson, i njohur si 50 cent, e pranoi se i hoqi "tatuazhet" sepse ato ishin shumë të komplikuara për tu mbuluar gjatë xhirimeve. Jackson kohët e fundit ka xhiruar filmin "Legal Murder" me Robert De Niron, dhe "Rrugët e gjakut" me Sharon Stone.

"Të gjitha kanë ardhur më herët në xhirime, për tu marrë me flokët dhe makijazhin, por për të mbuluar tatuazhet e mia ishte e nevojshme katër orë çdo ditë," tha 50 cent.

"Unë nuk kam mundur të vij në studio në ora dy në mëngjes, në qoftë se incizimi është planifikuar për në ora gjashtë. Më pas më është dashur të shkoj në kirurgji laserike, për të eliminuar imazhet nga dora ime e djathë" shpjegon reperi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
Leeuttriimii
Fillestar
Fillestar


Posts : 12
Join date : 10/07/2009

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeFri Jul 24, 2009 11:04 am

SHTEPIA E 50 CENT-6.5 MILION FUNTE

Ylli i muzikes hip-hop,50 cent ka kerkuar 6.5 milion funte per shtepin e tij

Reperi i cili njihet edhe me nofken 'Fiddy' ka qitur ne shitje shtepin e tij te madhe,me 19 dhoma gjumi,37 banjo dhe nje diskotek,duke kerkuar hiq me pak se 6.5 milion funte.Por nese mendoni se ky esht nje Qmim i lart,duhet ta dini se,vetem para dy vitesh,ai e "mbante" kete shtepi rrafsh 11.5 miLion funte.
Pra,e ka ul goxha shume "pazarin".Behet fjal per shtepin e cila,dikur ishte pron e boksierit' Majk Tajson. 50 cent ka thene se e shet shtepin meqe deshiron nje me te wogeL.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeSat Jul 25, 2009 11:55 pm

ANGELINA JOLIE E VIZITON IRAKUN!


Angelina Jolie, tashmë e bën udhëtimin e tretë të saj në Irak, në cilësinë e ambasadores së vullnetit të mirë.


Në udhëtimin e saj, ajo thërret për ndihmë për 1.6 milion civil të cilët janë të pambrojtur në vendbanimet e tyre.“Ky është një moment, kur gjërat duket se janë duke u përmirësuar, mirëpo irakianët kanë nevojë për më shumë përkrahje të ri-ndërtojnë jetët e tyre” është cituar Jolie duke i thënë njerëzve lokal.

Koordinatori i Kombeve të Bashkuara për lirim të emergjencës, John Holmes tha gjatë kësaj jave se ai shpreson që shumica e irakianeve të zhvendosur të kthehen në shtëpitë e tyre, duke kërkuar më shumë ndihmë nga qeveria irakiane. / telegraph.co.uk
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeSun Jul 26, 2009 12:53 am

Do të xhirohet edhe "Pirates of the Caribbean 4"

Njoftohet se filmi mjaft i suksesshëm "Pirates of the Caribbean" do ta përjetojë edhe vazhdimin e katërt.
Protagonisti kryesor i filmit, Johnny Depp, do ta përsërisë rolin e kapitenit Jack Sparrow, ndërsa ende nuk është konfirmuar paraqitja e Keira Knightley dhe Orlando Bloom.

Konfirmimin për vazhdimin e katërt të “Pirates of the Caribbean” e ka bërë presidenti i kompanisë filmike Disney, Oren Aviv, i cili ka thënë se filmi do të jetë në kinema në vitin 2001.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
baRchee.

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 27
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeFri Aug 14, 2009 2:34 am

MICHAEL DOUGLES KËRKOI T'IA ARRESTONIN DJALIN!
Michael Douglas ka thyer heshtjen sa i përket djalit të tij problematik, duke theksuar faktin se ndjehet i trishtuar dhe i zhgënjyer nga arrestimi i tij për trafikim droge.


Cameron Douglas është momentalisht prapa grilave të Qendrës Korrektuese Metropolitane të New York City pas shkeljes së marrveshjes së dënimit shtëpiak gjoja duke pyetur të dashurën t'i fus kontrabandë heroine në brushën e tij elektronike të dhëmbëve.

Ylli i Wall Street ka qëndruar në heshtje që nga arrestimi i aktorit 30 vjeçar gjatë një bastisjeje në dhomën e tij në hotelin Gansevoort më 3 Gusht 2009 - mirëpo tani ai po e tregon haptas zhgënjimin e tij fatal.

Në deklaratën e publikuar të përfaqësuesit të Douglas për media thuhet, "Familja është e shkretuar dhe shumë e zhgënjyer në sjelljen e Cameron kohëve të fundit. Secila familje që ka pasur ndonjë lidhje më këtë lloj abuzimi në substancë mund t'a dijë mirë se sa trishtuese është."

Cameron ishte liruar në garancë dhe mbyllur në apartmentin e nënës së tij Diandra në Manhattan mirëpo zyrtarë të tjerë urdhëruan më pas zhvendosjen e tij në një burg më të sigurtë, sidomos pas tentimit të kontrabandimit nga e dashura e tij, Kelly Sott.

Sott, 32, është vendosur gjithashtu nën kujdes të forcave policore pas akuzave të lidhura direkt me kontrabandim.

Një dëgjim preliminar për të dy është caktuar më datë 10 Shtator 2009.

Nëse vihet deri te caktimi i fajësisë, Cameron rrezikon të përballet me minimum 10 vjet burgim ose më e keqja, prapa grilave për pjesën më të madhe të mbetur të jetës së tij
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://llapi-forum.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeSun Aug 23, 2009 1:23 pm

Klum nuk bart veshje të shtatzënave

Supermodelja shtatzënë Heidi Klum nuk dëshiron të mbajë veshje të shtatzënisë, andaj blen veshje me numër më të madh nga disenjatorët e saj të famshëm.
Bukuroshja gjermane, e cila është shtatë muaj shtatzënë me fëmijën e saj të katërt, thotë se roli i saj si nikoqire në shoun “Project Runway”, nënkupton se ajo gjithmonë duhet të ndjekë modën, andaj ajo zgjedh të mbajë veshje me numër të madh nga koleksioni i saj i disenjatorëve, për të mbuluar barkun e fryrë.

“Stilisti im përpiqet të gjejë veshje jo për shtatzëna, andaj gjithmonë veshi shumë nga The Row, nga Mary-Kate dhe Ashley Olsen. Më pëlqejnë veshjet e tyre. Edhe Marc Jacobs”, ka thënë modelja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 1:52 pm

Lohan di kush ka plaçkitur shtëpinë e saj

Aktorja Lindsay Lohan thotë se ajo e di se kush e ka thyer shtëpinë e saj në Los Angeles gjatë vikendit të kaluar.
Sipas yllit të filmit “Mean Girls”, përgjegjës për plaçkitjen e shtëpisë së saj është një ‘mik i vjetër’ i aktores.

Duke u përgjigjur në një koment në faqen në Twitter, që thotë se ajo ka qenë me fat që kompjuteri i saj nuk është vjedhur, aktorja ka shkruar: “Për këtë arsye e di se nuk ka qenë plaçkitje. Gjërat elektronike janë marrë... vetëm gjërat të cilat një mik i vjetër e ka ditur se janë të rëndësishme për mua”.

Nga shtëpia e saj përveç këpucëve, çantave dhe stolive, është marrë edhe një kuti sigurie e aktores, e cila raportohet se ka pasur video dhe fotografi ku është përfshirë ajo, dhe të cilat mund ta turpërojnë atë nëse bëhen publike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
special-toni
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
special-toni

Posts : 2264
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : Drenas
Hobi Hobi : http://gamezer.com/billiards/http://llhg-crew.sqweebs.com,

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:14 pm

Doherty do ta nderojë Jacksonin
Pete Doherty do ta këndojë një këngë të Michael Jacksonit për ta nderuar legjendën e ndjerë të muzikës pop.
Rokeri do të mbajë koncertin “David Gest... My Life” në Londër muajin e ardhshëm, ndërsa ka njoftuar se në koncert do ta këndojë këngën “Human Nature” të Mbretit të muzikës pop, me qëllim që ta nderojë jetën dhe veprën e Jackson.

Frontmeni i grupit “Babyshambles” ka vendosur për baladën e vitit 1982 nga albumi “Thriller” i Jackson, ndërsa organizmin e koncertit e bën producenti Gest, i cili është një mik i afërt i Jackson
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.toni-chat.tk
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeSat Sep 05, 2009 9:04 am

Varroset legjenda e muzikës pop

Në një ceremoni private, ku ishin të pranishëm afër 200 persona, familjarë dhe miq, është varrosur ikona e muzikës pop Michael Jackson.
Varrimi i Mbretit të muzikës pop është bërë pas më shumë se dy muajsh nga vdekja e tij, duke qenë se është dashur të bëhen disa analiza mjekësore në lidhje me shkakun e vdekjes.

Në ceremoni veç të tjerëve, ishin të pranishëm aktorja Elizabeth Taylor dhe bashkëpunëtori i Jackson, producenti Quincy Jones, si edhe ish-gruaja e këngëtarit Lisa Marie Presley.

Jackson vdiq më 25 qershor të këtij viti në moshë 50-vjeçare, si pasojë e dozës së tepruar me barna, ndërkohë që javën e kaluar vdekja e Jackson është konsideruar si vrasje, duke qenë se në momentin e vdekjes këngëtari kishte në organizmin e tij gjashtë lloje të ndryshme barnash.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
albi
Antarë 40%
Antarë 40%
albi

Posts : 162
Join date : 14/09/2009

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 8:57 am

Pamela Anderson me reklam te re per aeroportet en amerik edhe en angli ku thot se ndalohen veshjet te perpunuara me lekur te kafsheve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
albi
Antarë 40%
Antarë 40%
albi

Posts : 162
Join date : 14/09/2009

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 11:13 am

FILMI IZRAELIT ''LEBANON'' FITON ÇMIMIN E MADH NË VENECIA

Regjisori izraelit Samuel Maoz e xhiroi thuajse të gjithë dramën, ku përfshiheshin skena të rënda dhune, brenda një tanku lufte për të komunikuar frikën dhe klaustrofobinë që ndiente ushtari i ri izraelit në luftën e vitit 1982
Mbrapsht në krye Shko poshtë
albi
Antarë 40%
Antarë 40%
albi

Posts : 162
Join date : 14/09/2009

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 11:13 am

SUSAN BOYLE, E LANSON KËNGËN E PARË!Susan Boyle ka nxjerr ntë treg këngën e saj të parë nga albumi në të cilin ajo ende është duke punuar, duke debutuar kështu fuqishëm në skenën e muzikës botërore
Mbrapsht në krye Shko poshtë
FLo0rI
Administrator
Administrator
FLo0rI

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 12:20 pm

Çmimin për videoklipin e vitit e fiton Beyonce

Beyonce Knowles ka fituar çmimin kryesor në MTV Video Music Awards që u mbajt të dielën mbrëma në New York.
Ceremonia e cila filloi me homazhe për ikonën e ndjerë të muzikës pop, Michael Jackson, ishte një natë e madhe edhe për këngëtaren 19-vjeçare Tayler Swift, e cila fitoi çmimin për videon më të mirë nga femrat.

Lista e fituesve në VMA:

Best Female- Tayler Swift (“You Belong With Me”)
Best Rock - “Green Day” (“21 Guns”)
Best Hip-hop - Eminem (“We Made You”)
Best Male - T.I. f/ Rihanna (“Live Your Life”
Best Pop - Britney Spears (Womanizer!)
Best New Artiste- Lady Gaga (“Poker Face”)
Video of the Year- Beyonce (“Single Ladies (Put A Ring On It)”)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
albi
Antarë 40%
Antarë 40%
albi

Posts : 162
Join date : 14/09/2009

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 1:30 pm

VDES AKTORI PATRICK SWAYZE!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
albi
Antarë 40%
Antarë 40%
albi

Posts : 162
Join date : 14/09/2009

ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitimeTue Sep 15, 2009 1:33 pm

SNOOP DOGG BËHET DREJTOR KREATIV!


Reperi amerikane, Snoop Dogg është vënë në pozitën e drejtorit kreativ në "Priority records, kompanisë muzikore të EMI.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
ShowBizi Ndërkombëtar Empty
MesazhTitulli: Re: ShowBizi Ndërkombëtar   ShowBizi Ndërkombëtar Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ShowBizi Ndërkombëtar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Forumi Argëtues :: ShowBiz-
Kërce tek: