ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
kemi kaluar ne www.ofm-albanian.tk` BYE BYE [ D H G ]


Share | 
 

 Kanceri i mushkerive

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Kanceri i mushkerive   Sun Aug 23, 2009 1:47 pm

Cfare eshte kanceri i mushkerive?

Kanceri i mushkerive eshte kanceri i trakese, bronkeve (rrugeve te ajrit) ose i alveolave (qeseve te ajrit). Me i shpeshte eshte kanceri i bronkeve.

Vrasesi me i madh
Kanceri i mushkerive eshte kanceri me i madh vrases ne Europe dhe ne te gjithe boten. 20% e vdekjeve nga kanceri i perkasin kancerit te mushkerive ( 28% ne burra dhe 10% ne gra).
Ne grate, kanceri i gjirit eshte shkaktari kryesor i vdekjeve nga kanceri (18%), por ne disa vende si p.sh. ne Angli vdekjet e grave nga kanceri i mushkerive jane me te larta nga vdekjet prej Kancerit te mushkerive
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Best..E
Te Perjashtuar
Te Perjashtuar
avatar

Posts : 478
Join date : 26/08/2009

MesazhTitulli: Re: Kanceri i mushkerive   Thu Aug 27, 2009 10:02 am

Kanceri i mushkerive eshte kanceri i trakese, bronkeve (rrugeve te ajrit) ose i alveolave (qeseve te ajrit).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rinor Hyseni
Antarë 50%
Antarë 50%
avatar

Posts : 321
Join date : 26/08/2009
Age : 22
Location : Vushtrri
Hobi Hobi : Futbolli

MesazhTitulli: Re: Kanceri i mushkerive   Thu Aug 27, 2009 12:44 pm

Yes shkruajti:
Kanceri i mushkerive eshte kanceri i trakese, bronkeve (rrugeve te ajrit) ose i alveolave (qeseve te ajrit).


pajtohna me ty Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
special-toni
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Posts : 2264
Join date : 26/08/2009
Age : 24
Location : Drenas
Hobi Hobi : http://gamezer.com/billiards/http://llhg-crew.sqweebs.com,

MesazhTitulli: Re: Kanceri i mushkerive   Mon Aug 31, 2009 9:30 pm

edhe une etnik pajtohna me ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.toni-chat.tk
Arjanit Manchester United
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 613
Join date : 13/09/2009
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Kanceri i mushkerive   Thu Sep 17, 2009 5:51 pm

Rinor Hyseni shkruajti:
Yes shkruajti:
Kanceri i mushkerive eshte kanceri i trakese, bronkeve (rrugeve te ajrit) ose i alveolave (qeseve te ajrit).


pajtohna me ty Wink
Pajtohna me ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Monda@
PrincesS
PrincesS
avatar

Posts : 72
Join date : 04/10/2009

MesazhTitulli: Re: Kanceri i mushkerive   Mon Oct 05, 2009 3:24 pm

Ne grate, kanceri i gjirit eshte shkaktari kryesor i vdekjeve nga kanceri (18%), por ne disa vende si p.sh. ne Angli vdekjet e grave nga kanceri i mushkerive jane me te larta nga vdekjet prej Kancerit te mushkerive
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FLo0rI
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 4764
Join date : 09/07/2009
Age : 23
Location : n'Anfield Road
Hobi Hobi : Nxenes/Futboll

MesazhTitulli: Re: Kanceri i mushkerive   Mon Oct 05, 2009 3:25 pm

shumm rrezik pej kancerit se shum semundje e ran
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kanceri i mushkerive   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kanceri i mushkerive
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Shkenca dhe Teknologjia :: Mjeksia dhe Shëndeti-
Kërce tek: