ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
kemi kaluar ne www.ofm-albanian.tk` BYE BYE [ D H G ]


Share | 
 

 Stresi armiku i zemres

Shko poshtë 
AutoriMesazh
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

MesazhTitulli: Stresi armiku i zemres   Fri Jul 10, 2009 1:38 am

Një studim i ri pohon se stresi është shprehi e keqe që rrit rrezikun për paraqitjen e sulmit në zemër si edhe problemeve tjera kardiovaskulare.

Në studim janë analizuar ekspozimi ndaj stresit, karakteristikat trupore, konsumimi i alkoolit, pirja e duhanit, aktiviteti trupor dhe niveli i kolesterolit në gjak te 6.576 participantë.

Rezultatet kanë treguar se stresi rrit rrezikun për shfaqjen e sulmit në zemër për 50%, duhani për 41%, mungesa e aktivitetit trupor për 22%, ndërsa alkooli për 2%.

Duke u bazuar në këto rezultate, autorët e studimit kanë ardhur në përfundim se mënyra më e mirë për të pasur një zemër të shëndoshë është të luftohet stresi dhe shprehitë e këqija në mënyrë të kombinuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://llapi-forum.tk
Nitchee
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Posts : 64
Join date : 10/07/2009
Age : 21
Location : Podujev

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Fri Jul 10, 2009 3:29 pm

po wolla Rrezik per Jete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.llapi-forum.tk
baRchee.
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Posts : 969
Join date : 09/07/2009
Age : 25
Location : Podujeva
Hobi Hobi : Nxënës/Futbolli

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Fri Jul 10, 2009 6:02 pm

Nese stresi arrin ne max at-her zemra ndalon Crying or Very sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://llapi-forum.tk
behar
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Posts : 64
Join date : 16/07/2009

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Thu Jul 23, 2009 11:52 pm

perqata sbon me kan i stresum eeeeeee te nalet zemra sikur ora e rrymes kur po e vidhim rrymen hahauauauaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
donaa
PrincesS
PrincesS
avatar

Posts : 1371
Join date : 11/08/2009

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Sat Aug 15, 2009 7:33 pm

po ta shkatroon jeten runu ahaha?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enndriti
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 545
Join date : 04/08/2009
Location : Te TherrAt e ima

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Sun Aug 16, 2009 3:11 pm

aiii mu zemra fillon me me rrah bash kur te stresohna se kshty nuk me rrah kurr!!! hahahahaah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
special-toni
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Posts : 2264
Join date : 26/08/2009
Age : 24
Location : Drenas
Hobi Hobi : http://gamezer.com/billiards/http://llhg-crew.sqweebs.com,

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Thu Aug 27, 2009 9:46 am

une e kam keq se kur te kam me bere diqka kam shum stres dhe mundohna te qetsohem por nuk mundem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.toni-chat.tk
Best..E
Te Perjashtuar
Te Perjashtuar
avatar

Posts : 478
Join date : 26/08/2009

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Thu Aug 27, 2009 10:01 am

kur t kom stres alvanosna
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rinor Hyseni
Antarë 50%
Antarë 50%
avatar

Posts : 321
Join date : 26/08/2009
Age : 22
Location : Vushtrri
Hobi Hobi : Futbolli

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Thu Aug 27, 2009 12:47 pm

Yes shkruajti:
kur t kom stres alvanosna


valla nuk di pra veq une kurr ne jet teme nuk jom alivanos sdi psee Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Best..E
Te Perjashtuar
Te Perjashtuar
avatar

Posts : 478
Join date : 26/08/2009

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Thu Aug 27, 2009 2:36 pm

une 2=3 her
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rinor Hyseni
Antarë 50%
Antarë 50%
avatar

Posts : 321
Join date : 26/08/2009
Age : 22
Location : Vushtrri
Hobi Hobi : Futbolli

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Thu Aug 27, 2009 11:22 pm

Best..E shkruajti:
une 2=3 herper qa je alivonos
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Best..E
Te Perjashtuar
Te Perjashtuar
avatar

Posts : 478
Join date : 26/08/2009

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Fri Aug 28, 2009 8:10 am

se maj men per mom.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
special-toni
WebMaster & HacKer
WebMaster & HacKer
avatar

Posts : 2264
Join date : 26/08/2009
Age : 24
Location : Drenas
Hobi Hobi : http://gamezer.com/billiards/http://llhg-crew.sqweebs.com,

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Tue Sep 15, 2009 11:25 pm

po edhe une gjith qishtu etnik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.toni-chat.tk
Arjanit Manchester United
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 613
Join date : 13/09/2009
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Thu Sep 17, 2009 5:47 pm

stresi runu se kurgju mos me ban ta shkurto ymrin nja 20 vjet nese nuk arrin deri ne maksimum

hahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Donistyle
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 570
Join date : 18/09/2009
Location : N'krejt Kosoven
Hobi Hobi : Futbolli dhe noti

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Mon Sep 21, 2009 10:14 am

duhet sa ma pak me u stresu se atere osht keq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
qipi-kaka
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 95
Join date : 14/10/2009

MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   Wed Oct 14, 2009 9:54 pm

duhet mu ru me mos mu stresu shum se ashte shum keq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Stresi armiku i zemres   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Stresi armiku i zemres
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Shkenca dhe Teknologjia :: Mjeksia dhe Shëndeti-
Kërce tek: